destinace

Turecké destinace

Vzhůru do Turecka!

Stále jste na vážkách a nevíte, kam se zajet podívat? Máme pro vás bezkonkurenční tip – zemi, která je okořeněná kapkou orientu a dochucená obdivuhodnou historií a kulturou. Přenádherné písčité pláže, krásné moře a volající místní obchodníci, to vše najdete v Turecku!

Stále se ptáte, proč zrovna Turecko? Mám pro vás několik důvodů:

  • Turecko je země, která spojuje dva odlišné světy – Evropu a Orient. No není vzrušující vidět jejich rozdíly na vlastní oči? Nejen že se stanete ohromeným divákem, ale také se naučíte něco nového o odlišné kultuře.
  • Jako správná letní destinace má spoustu tobogánů, skluzavek a různých atrakcí, takže i na vaše děti se tu myslí! A nebojte, i vy „dospěláci“ si můžete zařádit
  • Příjemně teplé moře a dlouhé písčité pláže vás rozhodně chytnou za srdce. Už se vám nebude chtít vracet zpět domů!

Jako každá země, Turecko má několik destinací, které jsou pro něco charakteristické. Každý z nás si potrpí na jiný standard a má rád něco jiného. Proto si neváhejte něco přečíst o hlavních tureckých destinacich:

BELEK

Místo, které se pyšní rozlehlými plážemi, eukalyptovými háji, či luxusními hotely. Nejoblíbenějším místem jsou romantické vodopády Kursunlu, které ukrývají tajemnou jeskyni. Milovníci historie si také přijdou na své. Okolí Beleku se chlubí zachovalým římským amfiteátrem v helénistickém městě Perge.

ANTALYA

Antalya-coastline-Turkey

Destinace Antalya skrývá úchvatné starodávné uličky přímo v centru. Okouzlí vás nádechem historie při pohledu na opravené domky z dob osmanských či římských vládců. Nenechte se však zmást! Turci jsou obchodníci tělem i duší, proto tu nehledejte nic jiného než skryté obchůdky plné tradičních výrobků jako jsou šperky, koření, koberce apod. Vaše chuťové pohárky zajisté uspokojí místní restaurace ve dvorech Starého Města. Živá hudba, bující květiny a vůně pohody vás tak nadchnou, že upadnete do naprosté euforie. Špetku romantiky vám dodá i příjemná procházka do starého přístavu pod městskými hradbami. Neznám lepší relax!

SIDE

Tato oblast vás vtáhne přímo do centra dění. Dychtiví obchodníci, rozvášnění návštěvníci a nekonečné trhy, vás tak ohromí, že si budete připadat jako v jiném století. Přesně na tomto místě dříve obchodovali Římané. Dá se říci, že Staré město je jeden velký trh. Může se vám stát, že vás při nákupech místní lidé vlákají k sobě na čaj (mimochodem černý turecký čaj je výborný, určitě vyzkoušejte). Ruiny antického Side obklopují toto rušné a stále se tetelící centrum.

side

ALANYA

Největší dominantou celé alanye je slavná Kleopatřinu pláž. Tato rozlehlá, písčitá a malebná pláž vás naprosto fascinuje. Celá scenérie se odehrává pod pevností, která stojí na vysoké skále. Rozhodně stojí za to si ji vyšlápnout. Pro slabší povahy tu jezdí autobusy nebo taxíky. Proto neváhejte a podniknete výlet nahoru. Naskytne se vám okouzlující pohled na všechny krásy celé Alanye. Doporučuji podniknout jej večer, protože celý dojem umocní večerní osvětlení města. I těm největším odpůrcům romantiky se podlomí kolena. Vy co máte rádi společnost, noční kluby a veselící se davy, nezoufejte! Alanya je živé centrum plné diskoték, restaurací či obchůdků.