foto hotelu suntopia pegasos royal

Suntopia Pegasos Royal & Resort *****

Recenze hotelu Suntopia Pegasos Royal

 

Jaký zvolit pokoj?

Jak už je na světě zvykem, za vše se musí platit a hotel Pegasos Royal není výjimkou. Pokud si chcete připadat jako sultán, kterého budily paprsky ranního slunce a šplouchání moře, nachystejte si tučnější bankovku jako úplatek. Výhled na moře v pátém patře nebude lehký vybojovat, ale bojujte v případě, že vám nevadí hlasitější hudba asi do 3 hodin do rána – hotelová animace neví, kdy přestat. Nicméně z druhé strany hotelu je rušná silnice a věřte mi, že není příjemné se probouzet se zvuky troubících aut a brzdících kol.

 

Zjistit cenu dovolené ►

 

Pláž a moře

Velkou výhodou je, že hotel je propojený přímo s pláží, takže nečekejte kličkování mezi splašenými tureckými auty, nebo dlouhé túry k moři. Prostě uděláte hop a můžete se slunit a pít limonádu u moře.

Pláž je krásně písčitá s pozvolným vstupem do moře, takže pokud jste plážomili, máte se na co těšit. Lehátka i slunečníky jsou zdarma, plus malé překvápko – dostanete ručníky na pláž, no wow!!! Ale co se divím, za ty peníze by nás měli vodit po červeném koberci, že ano?

Pokud máte sebou děti, tak si pláže a moře pravděpodobně moc neužijete. Určitě tušíte, kam tím směřuji – ano, skluzavky a tobogány. Areál hotelu je plný umělých monster, které přímo volají na děti, aby na nich dováděly celé dny. Je to ale ta pravá dovolená u moře? To asi odpovězte každý z vás.

Pokoj

V mnoha recenzích se dočtete, že pokoje pamatují Švédy, a že jsou špinavé. Z toho důvodu jsem se vyzbrojila prostředky proti špíně. Ano, vypadla jsem jako mistr Proper, který je rozhodnutý zničit každou nedokonalost. Musím však konstatovat, že někteří lidé si nevidí do úst. Pokoje byly krásně čisté, bez sebemenší chybičky. Možná koupelna byla staršího data, ale není důležitá hlavně čistota a pořádek?

Jídlo

Strava je jedním slovem různorodá – sto lidí, sto chutí. Nicméně jak už je zvykem, vždy se nějaký pan rýpavý najde a má problém se vším. Takové lidi berte prosím s rezervou! S pokojem v duši můžu šéfkuchaře v Suntopia Pegasos jen a jen pochválit. Promiňte, ale musím znovu vzpomenout Švédy – jídlo je servírováno formou švédských stolů a je z čeho vybírat.

Jednu chybičku bych ale vytkla- jídlo bylo málo teplé. Místo nadávání a urážení obsluhy jsem slušně požádala kuchaře, zda by nemohl přihřát servírované pokrmy a bylo to vyřešené. Nezapomeňte, že slušnosti a pokory si obyčejní lidé (i v Turecku) cení.

Pamatujte, že jste navštívili jinou zem a musíte počítat i s jinými chuťovými buňkami. Proto nečekejte vepřo knedlo a půl litr piva. Zkoušejte nové věci, rozšíříte si obzory a bude vám líp. J

Zábava a služby

Musím uznat, že hotelová animace funguje na jedničku! Vaše děti se mají na co těšit, zejména animace pro děti je výborná. I když nejsem dítě, tak jsem se musela držet, abych se nešla bavit za dětmi. No co, dovolená je přece od toho, abychom si užívali a neřešili!

Přes den je i možnost si zacvičit a užít si legraci ve vodě. Doporučuji však nepít alkoholové koktejly, sluníčko vás tak rychle přivede k opilosti, že se budete snažit i předcvičovat. Bohužel ostatní služby jsou za poplatek – lázně, masáže, bowling…

Okolí

Okolí hotelu je překrásně řešené. Kolem je tolik zeleně, že se nemusíte obávat nedostatku kyslíku. Pokud se těšíte na velké množství obchodů a mlsně číhající turecké obchodníky, doporučuji nasednout na autobus a za cca 2 km jste v jejich ráji. Nezapomeňte však, že nakupování v Turecku chce ocelové nervy a kapku humoru k tomu.

Jestli nejste příznivci nakupování, mám pro vás tip: vezměte si večer na baru pivo či koktejl, běžte k moři, lehněte si na lehátko a tiše pozorujte moře a západ Slunce – ten pocit klidu v duši je nenahraditelný.

 

Zjistit cenu dovolené ►

 

Kde přesně hotel najdete?