sultan sipahi

Sultan Sipahi ****

Recenze hotelu Sultan Sipahi­­­

 

Jaký zvolit pokoj?

Chápu, že po příjezdu k moři jste nastaveni na mode „nic neřeším“, ale než úplně vypnete, zabojujte o pokoj v hlavní budově (říká se jí ASAP). Přistavené budovy jsou poměrně odbyté a pokoje nejsou výjimkou. Dále se také vyhněte pokojům v 5. patře a nezapomeňte, že výhled na moře je tou nejlepší volbou. Každé ráno můžete sledovat uklidňující příliv moře a na obzoru vyhlížet lepší zítřky.

 

Cena hotelu Sultan sipahi ►

 

Pláž a moře

Velkou výhodou tohoto hotelu je lokalita. Moře je přímo u hotelu, přejdete místní klidnější cestu, nádherný parčík plný zeleně a jste hned na pláži. Kleopatřina pláž je jedna z nejkrásnějších pláží v Turecku a hotel Sultan Sipahi se jí může pochlubit. Písek je hrubší, ale to není na škodu – alespoň ho nemáte vlouděný i na těch nejtajnějších místech. Do moře je příjemný vstup, i když hloubka je brzy. Na dně je jemný písek, proto nechte boty do vody klidně doma.

Slunečníky i lehátka jsou bohužel za menší poplatek – cca 5 euro za 2 lehátka a jeden slunečník na den, ale za to pohodlí to stojí. Svá pozitiva i negativa má veřejná přístupnost na pláž. Ženy, pozor! Mladí Turci rádi šmejdí po pláži jako supi a hledají svou kořist. Proto se nedivte, že na vás vrhají hladové pohledy. Berte to s nadhledem a představte si, že jste celebrity – menší pozornost vám prospěje a sebevědomí jen pokvete.

Pokoj

Pokoje jsou vybaveny poměrně starším nábytkem, ale to není až tak velký problém. Jak se říká, vše je v lidech a v Turecku to platí taktéž. Je možné, že narazíte na ochotný personál, který odvede opravdu pečlivou práci. My jsme však takové štěstí neměli. Paní na uklízení odvedla pouze to nejnutnější. Odbytá práce byla vidět jak na prachu, špíně na balkoně nebo na nedoplněných mýdlech v koupelně. Čisté ručníky byly často pohozeny na zemi. Zřejmě to bude znít nepoctivě, ale mějte vždy připravené drobné jako bakšiš. Věřte mi, že negativa zázrakem zmizí.

Jídlo

Turci si potrpí na chutné saláty ze zeleniny a rozmanité druhy ovoce. Ale masožravci nebojte, i na vás se tu myslí! Každý den je k výběru nějaký druh masa. Často se tu grilují ryby nebo maso na kebab, který si můžete sami připravit. Ach, ta vůně!

Sladké zákusky jsou delikátním zážitkem, proto se připravte na několik týdnů v posilovně – kila se tu nabírají snadno.

Velkou nevýhodou jsou fronty u baru. Pohoda a klídek se turecké krvi nezapře, takže si občas počkáte. Proto hoďte za hlavu všechny stresy, nikam nespěchejte a užívejte života.

Zábava a služby

Standardem je hotelový bazén a malý bazén pro děti. Oba se však zavírají už kolem šesté večer. Proto hurá k moři, to vám dveře nikdy nezavře.

Hotel také poskytuje wellness, kde je další menší bazén. Doporučuji si koupit u delegátky proceduru hammam (tradiční turecké lázně). Podstupte ji hned na začátku pobytu, vaše pokožka tak bude perfektně připravená na slunění. Zaručuji vám, že přijedete krásně opálení.

Zadarmo ani kuře nehrabe, proto sejf i bezdrátové připojení na pokoji je za poplatek. V hotelové hale je sice wi-fi, ale na ni raději zapomeňte – je to tak pomalé, že vyletíte z kůže.

Večerní animace nejsou pravidlem, ale některé večery se slušně pobavíte. Hotelový bar se zavírá už kolem jedenácté večer, proto raději vyrašte do ulic! Hotel se nachází přímo v centru dění, takže po pár krocích jste v rušné ulici plné obchůdků, restaurací či kaváren. Připravte se na dotěrné obchodníky, se kterými budete muset smlouvat o ceně zboží. Je to jejich národní „sport“, proto se nebojte a přistupte na jejich hru. Když se zbavíte předsudků, je to opravdu zábava. Turci jsou herci, a proto vítejte v divadle J

Okolí

Z hotelu je nádherný pohled, celá scenérie je jako na dlani. Nedaleko je i pevnost, která je přes noc nádherně osvětlená. Doporučuji si tam zajet místním autobusem nebo taxíkem. Celá oblast žije nočním životem, zejména mládež se může zajít pobavit na místní diskotéky. Jedna je přímo na střeše vysokého domu. Jen si to představte – super hudba, milí lidé, dobré pití a úchvatný pohled na celou Alanyi.

Cena hotelu Sultan sipahi ►

Kde přesně hotel najdete?