samaria-hotel

Samaria Hotel ****

Recenze hotelu Samaria 

Řecko, Kréta, Chania

Jaký zvolit pokoj?

Hotel Samaria patří mezi nejoblíbenější hotely na řeckém ostrově Kréta a najdete ho v centru města Chania – hned vedle benátského přístavu a starého města. Výhled na moře si tu moc neužijete, hotel se totiž nachází v centru města a těsné blízkosti autobusového nádraží. Nicméně výhled na město a hotelový bazén váš zrak jistě neurazí. Nenáročné klienty potěší pokoj Standard, který je velice elegantní a vkusný. Pro náročnější klienty je zde několik typů nadstandardních pokojů s prostornou terasou a mramorovou koupelnou.

Pláž a moře

Hotel Samaria se nachází necelých 10 minut chůze od benátského přístavu, ale za koupáním si budete muset pár kilometrů dojet. Proto není hotel Samaria vhodný pro dovolenkáře, kteří se chtějí na dovolené jen válet u moře. Nicméně vám určitě doporučuji pronajmout auto a projet ty nejkrásnější pláže ostrova Kréta: Balos, Via, Plakias (zde je také vyhrazený prostor pro nudisty), Falassarna, Elafonissi aj.

Vybavení pokoje

Pokoje jsou luxusně zařízeny a mimo klimatizace v nich naleznete také Wi-Fi připojení zdarma! Kromě čistých ručníků se můžete těšit mimo jiné i na měkký froté župan, který zajistí, že se budete cítit jako v bavlnce. Koupelna je vybavena vysoušečem vlasů a hotelovou kosmetikou, takže ušetříte dost místa v kufru na jiné nezbytnosti.

Stravování

Vychutnat si tu můžete pouze snídaně, ale s velice pestrým výběrem, který uspokojí všechny mlsouny. V blízkosti hotelu je hned několik prvotřídních řeckých restaurací, které stojí za to vyzkoušet.

Zábava a služby hotelu

K dispozici je pro vás venkovní bazén se slunečnou terasou, jen počítejte s tím, že tu nenajdete dostatek lehátek. Takže budete potřebovat ostré lokty, abyste si vybojovali vlastní lehátko u bazénu v případě plné obsazenosti hotelu! V hotelu Samaria vás přivítá velmi příjemný a přátelský personál, který zajistí, že se zde budete cítit jako filmová hvězda. Parkování u hotelu je za poplatek, takže doporučuji parkovat mimo hotel nebo využívat autobusovou dopravu, kterou máte zajištěnou hned u hotelu.

Pokud patříte mezi fitness nadšence, kteří se musejí neustále udržovat v dobré kondici, jistě vás potěší fakt, že je v hotelu Samaria k dispozici moderní fitness centrum.

Okolí

Hned u hotelu Samaria se nachází autobusové nádraží, ale nemusíte se obávat, že by vás při bazénových radovánkách okukovali zvědaví turisté. Hotelový bazén se nachází na druhé straně hotelu, takže k vám nedolehne žádný hluk z ulice. Přibližně za 5 minut dojdete ke starému přístavu. Pár kroků od hotelu Samaria se nachází supermarket a hned několik místních restaurací, kaváren a barů. Ženy jistě potěší místní tržnice s obchody všeho druhu.

Romantické městečko Chania je nejoblíbenější město ostrova Kréta. Čemuž vděčí především benátské domy a hradby ze 16. století. Určitě si nenechte ujít večerní procházku romantickými uličkami a přístavní promenádu při západu slunce.

Kde přesně hotel najdete?