Pohled na hotel Rheme beach, Alanya

Rheme Beach ****

Recenze hotelu Rheme Beach

 

Jaký zvolit pokoj?

Lidé si často vydupávaní pokoje s výhledem na moře. Nicméně toto klišé vás může někdy připravit o klidnou dovolenou. Pokud si přesto přejete pokoj s výhledem na moře, doporučuji pokoj č. 108. Klidnější pokoje jsou jiným směrem než k bazénu. Rozhodně se vyhněte pokojům okolo čísla 200. Slyšíte každý příjezd aut i hlučné zaměstnanecké radovánky v pozdních večerních hodinách.

 

Ceny hotelu Rheme beach ►

 

Pláž a moře

Pláž a moře jsou pro mě to nejdůležitější, proto je i přísně hodnotím. Byla jsem nadšená, když jsem se dozvěděla, že hotel je hned u pláže. Představovala jsem si, jak si jdu jen v plavkách, v rukou mám sexy lehátko a s ním skáču přímo do moře, prostě jako Pamela z Pobřežní hlídky. Realita byla bohužel jiná, protože přístup do moře byl umožněn pouze přes molo. Naneštěstí můj skok z mola moc sexy nevypadal a já si mohla připsat další trapas do deníčku. Pláž je blízko skály a při koupání v moři hrozí nebezpečí poranění. Asi jsem dítě štěstěny, že se mi při mých kreativních skocích z mola nic nestalo!

Hotel se nachází na konci Konakli, proto je na pláži docela klid a místní lidi tu nepotkáte. Ale věřte mi, raději „slintající“ chlápky na překrásné Kleopatřině pláži, než písčito-skalnatou pláž a naprostou nemožnost se koupat, co myslíte? Naštěstí lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma, ale co to pomůže, že se budete smažit na lehátku, když nemáte hezkou pláž a bezpečný přístup do moře. Takže pokud jste mořomili jako já, doporučuji investovat peníze do místních autobusů (asi 3 eura) a hurá vstříc krásné pláži (např. už zmíněná Kleopatřina pláž). Další možností je soukromá pláž kousíček od hotelu, kde ovšem musíte vypláznout 2,50 eura. Nedá se, za krásné věci se musí platit.

Ovšem pokud jste milovníci hotelových bazénů a skluzavek, tak si chuť pravděpodobně spravíte přímo v hotelu Rheme Beach! Já si však stojím za tím, že když k moři, tak už pořádnému, bazénů v Česku najdete hodně!

Pokoj

K pokoji nemám sebemenší výhrady. Pokoj je čistý, ale vybavení je zřejmě starší. Ale koho to zajímá? Já si jedu užívat sluníčka, moře a ne luxusního pokoje! Pokud vás štve, že musíte být v pokoji, aby klimatizace fungovala, doporučím vám trik, ale bude to naše tajemství! Oddělte si kartu od klíče a při odchodu nechte kartu zapojenou a klíč si vezměte sebou. Budete mile překvapení, jak příjemně v pokoji bude po vašem příchodu. Ale pšššššššššt!

Jídlo

Mlsné jazýčky možná zklamu. Stejně jako většina mužů, zbožňuji kořeněná a ostřejší jídla a bohužel šéfkuchař v Rheme Beach preferuje „dětskou“ stravu. Chci tím říct, že jídlo je sice chutné, ale po týdnu jsem se už těšila na sůl, pepř a chilli!

Na druhou stranu je tu velký výběr zeleniny a vždy jsou na výběr meloun, jablka, meruňky apod. Dietka nikdy neuškodí, proto si nakládejte na talíř střídmě a ne všechno najednou. Budete se divit, kolik chodů dokážete vytvořit, když nebudete na talíř házet lopatou vše, co vám padne po ruce.

A teď malé morální okénko: poradím vám, abyste hned nekritizovali. Jste v jiné zemi, proto respektujte chuťové buňky dané země a zkoušejte nové věci. To vám dá mnohem víc než neustálé stěžování a kritika.

Zábava a služby

Celý personál bych zhodnotila pozitivně. Záleží však, jaký jste tip člověka. Pokud se mračíte a opovrhuje lidmi, tak nečekejte široké úsměvy a leštění vašich drahých bot. Buďte milí k ostatním a oni budou k vám!

Jak už je zvykem, tak i v Rheme Beach je animační tým, který se snaží udělat vaše večery jedinečnými. Vždy je mini disco pro děti, to je ovšem pokaždé stejné a samotné děti to po pár dnech už nebavilo. To víte, i děti mají názor. Pro dospělé bylo připravené bingo, břišní tance, plivači ohně apod. Dalo se zabavit i kulečníkem nebo šipkami. Já jako milovník romantiky spíš dávám přednost procházkám po pláži, to tu ale moc možné nebylo. Proto jsem svůj žal zapíjela u baru do 23:00. Zkusila jsem víno či pivo – to mě moc překvapilo, bylo dobré.

Nebojte, že něco zmeškáte na facebooku, v lobby (tam, kde je recepce) je volně přístupná wi-fi.

Okolí

Mimo pláž a moře mi přineslo další zklamání okolí. Nikde nic, akorát hotely na hotelu a menší supermarkety. I na mě, proslavenou topinku, to byla už nuda. Proto hoďte batůžky na záda a čekejte před hotelem na „rychlobus“, který vás zaveze do centra dění – Alanye. A jak už je to na světě zařízeno, zadarmo to nebude, proto si přichystejte 3 euro (tam i zpět).

 

Ceny hotelu Rheme beach ►

 

Kde přesně hotel najdete?

Zdroj: Rheme Beach