Kalkulace ceny

Kupujeme dovolenou krok za krokem

JAK SI VYBRAT SPRÁVNĚ DOVOLENOU?

Při hledaní mé vysněné dovolené si vždy kladu otázku, „ Kde si ji koupím?“ Hned mě napadnou dvě možnosti- cestovní kancelář nebo tzv. zprostředkovatel prodeje zájezdu tedy cestovní agenturu.

Jaký je vlastně v těchto dvou firmách rozdíl? Zatímco cestovní kancelář zájezdy sestavuje a prodává, tak cestovní agentura je pouze zprostředkovatel prodeje.

Zvolil bych cestovní agenturu a to hned z několika důvodů:

 • Cena zájezdu je u CK a CA stejná (tohle jsem si prověřoval a kontroloval i přímo na stránkách CK), ale CA má na jednom místě nabídky stovek CK
 • Tyto nabídky můžu jednoduše porovnávat
 • Naleznu nejlepší kvalitu za nejlepší cenu
 • Pokud si předem zvolím rozumný rozpočet, tak vždy najdu na zvolený termín vyhovující zájezd

Ale kterou cestovní agenturu zvolit? I když máme na výběr z mnoha cestovních agentur, na scéně je jen pár velkých „hráčů“. Ze zkušeností z předchozích let, bych zmínil asi jen dvě – invia.cz a dovolena.cz pod záštitou Student agency.

 

Já jsem zvolil pro tento díl CA dovolená.cz která má hned několik výhod.

 • Zájezdy od více jak 300 pojištěných a prověřených CK.
 • Je členem asociací AČCKA, ACK ČR, IATA, ECTAA
 • Patří do rodiny firem STUDENT AGENCY – s touto značkou mám jen ty nejlepší zkušenosti a vždy jsem byl s jejich službami maximálně spokojen.
 • Možnost využít dopravu na letiště ZDARMA.
 • Parkování u vybraných letišť zdarma nebo se slevou.
 • Možnost platit jak online, tak na pobočce.
 • Možnost platby na splátky bez navýšení.
 • Mnoho dalších akcí a slev

Přejděme tedy k samotnému nákupu. Klikneme na stránku dovolena.cz.

 

Vyhledávací formulář

Vyhledávací formulář CA dovolena.cz je velmi intuitivní a jeho použití je opravdu jednoduché. Zvolit si můžete ze dvou verzí a to jednoduchou nebo rozšířenou možnost vyhledávání. Já osobně jsem zvolil rozšířenou možnost, u které jsem si navíc vybral stravu, úroveň hotelu, jméno hotelu apod.

Vyhledávací formulář

Dále jsem se zaměřil na tři základní části a to způsob dopravy, časové rozmezí odletu a příletu a v neposlední řadě výběr letiště. CA dovolena.cz má ve své nabídce, jak odlety z letišť v ČR, tak z Rakouska, Německa a Slovenska. Navíc Vás na některé z těchto letišť dopraví Student agency zdarma, což málokteré CA mají.

Informace na stránce o hotelu

Po zadání vašich požadavků o dovolené, vám systém vygeneruje požadovanou stránku. Stránka je velmi přehledná a jedním kliknutím najdu vše, co potřebuji. Ale jak se říká, „ve všem se dá najít chybička. Popis je velmi strohý a recenze jsou ještě obecnější. Co se dá dělat, budu se muset podívat na recenze u nejkrasnejsidovolena.cz : – )

Máme termín!

Po chvilce procházení termínů a hledání vhodného letiště jsem si našel termín.

Tip 1: Termíny jsou seřazeny podle ceny, pokud vám jde spíše o datum, klikněte v seznamu na „termín“ a tabulka se seřadí.

Tip 2: Čím konkrétnější termín zvolíte ve vyhledávači, tím lépe vám to dovolenou najde. Občas mě to trošku zlobilo!

Po kliknutí na tlačítko pokračovat u vybraného termínu mě stránka poslala přímo na nezávaznou objednávku. Vyplnil jsem základní informace, zaškrtnul, že souhlasím s podmínkami a klikl na tlačítko nezávazně objednat.

Za pár minut mi volala příjemná slečna Dominika z CA, která mi velmi ochotně odpověděla na mé záludné otázky (musel jsem si ji proklepnout), zkontrolovala údaje na mé nezávazné objednávce a zjistila dostupnost zájezdu u CK. Tohle všechno proběhlo hladce a mě nezbylo nic jiného než jí říct: „ok přemluvila jste mě. Jedu s Vámi!“. Obratem mi odeslala smlouvu a informace k zaplacení zájezdu. A teď si dáme dva obecnější odstavce:

Smlouva vám dorazí buď na email anebo faxem. Pokud nevlastníte fax, tak budete potřebovat tiskárnu a k tomu scanner nebo digitální fotoaparát! Dle pokynů smlouvu zkontrolujeme a podepíšeme. Až se tak stane, tak jednoduše podepsanou smlouvu naskenujeme nebo vyfotíme a připravíme si tuto kopii do emailu. Současně také musíme zájezd zaplatit. Na výběr máme několik možností – platba kartou on-line, bankovním převodem, vkladem hotovosti v bance, platba poukazy (stravenky) nebo kartou/hotově na pobočce Student agency.

Pokud zvolíte platbu kartou on-line, tak váš připravený email s kopií smlouvy můžete odeslat. V případě platby přes účet či vkladem hotovosti přiložte k emailu kopii dokladu o zaplacení.

Jestli se vám to zdá komplikované nebo nemáte potřebnou techniku, tak si objednejte zájezd online a vše ostatní vyřiďte přímo na pobočce Student agency!

Hotovo!

Po zaplacení a odeslání všech podkladů jsem ještě dostal od CA závazný potvrzovací email a poslední věcí byly pokyny k naší cestě, které ale dostanete až týden před odletem. Jde o informace k odletu atd. A je to hotovo! Mě už nezbývá vám jen popřát příjemnou a hlavně pohodovou dovolenou!

Dárky a akce k zájezdu

Doprava na letiště v Německu a Rakousku zdarma!

Jak už jsem zmiňoval výše, tak CA dovolena.cz patří do rodiny Student agency, která provozuje autobusovou a vlakovou dopravu (regiojet). Díky tomu můžeme využít k zakoupenému zájezdu dopravu na letiště zdarma. Tuto nabídku máme k dispozici u odletů z Německa a Rakouska. Konkrétní informace o dopravě na letiště ZDARMA najdete na http://www.dovolena.cz/letiste/

Autobus student agency

Parkování na letišti zdarma

Parkování na letištích v Praze, Vídni a Mnichově máte zdarma. Na letištích v Berlíně, Düsseldorfu, Erfurtu, Lipsku, Linci, Salzburgu, Norimberku, Frankfurtu, Stuttgartu, Drážďanech a Katovicích pak můžete využít slevy na parkování až 50%.

Fotokniha k zájezdu zdarma

Více informací o této akci najdete na stránce fotokniha ZDARMA

Nejdůležitější odkazy zmíněné v článku