Hotel Sara

Hotel Sara ***

Recenze hotelu Sara

 

Jaký zvolit pokoj?

Vždy je těžké odhadnout, jaký pokoj bude zrovna vám vyhovovat! Předpokládám však, že jedete hlavně za tou velkou, modrou louží, plnou vln a pohody! Proto doporučuji pokoj s výhledem na moře a hlavně! Zvolte pokoj ve čtvrtém nebo pátém patře, výhled je mnohem hezčí. Ani se nemusíte bát hluku od bazénu – bar se zavírá kolem půl 12, takže v noci žádné „čoro moro“ nečekejte.

My jsme měli pokoj 406 – z poloviny se díváte do zdi, ale z té druhé krásně vidíte na moře. Největší výhodou bylo, že jsem si mohla klidně vylézt na balkón, jak mě pán Bůh stvořil. Balkon je pěkně zastrčený, takže mé „eso peso“ nahotiny nikdo neviděl. Tedy, doufám!

 

Ceny Hotelu Sara ►

 

Pláž a moře

Nemusíte se bát, že budete kličkovat mezi splašenými tureckými auty, abyste se dostali k vytoužené pláži. Hotel Sara je tak dobře situovaný, že stačí přejít malou vedlejší cestičku a následně projít kouzelným parkem. A hle, překrásná Kleopatřina pláž a průzračné moře se vám objeví na obzoru, je to opravdu nádhera.

Lehátka a slunečníky jsou bohužel za poplatek, za dvě lehátka a slunečník dáte 15 tureckých lir. Já však doporučuji si koupit ve vedlejším marketu nafukovací lehátko a na tom trávit celý den u moře. Je multifunkční – slunit se na něm můžete, jak na moři, tak i na pláži. Stačí si přikoupit slunečník za 5 lir a máte dovolenku jak vyšitou!

K pláži a k moři nemám žádnou výtku. Myslím si, že tak by pláž měla vypadat – krásně dlouhá (asi 3 kilometry), písčitá, místy s drobnými oblázky. Kleopatřina pláž se nachází pod horou, na které je čarovný hrad, navíc večer je překrásně osvětlený. A ženy, zaručuji vám, že při večerních procházkách u moře roztají i ti největší vyznavači „neromantiky“.

Pokoj

Čekáte červený koberec a šampaňské na počest vašeho příjezdu? To vás asi zklamu! Hotel Sara je staršího vydání, žádný přepych a luxus. Ale copak jste papaláši, co si potrpí na pozlátko? Hotel absolutně plní svůj účel – je tu hlavně čisto. Nebojte, nemusíte se bát, že na vás vyskočí brouk, co také hledá ubytování.

Pokojík je menší, koupelna je starší, ale vůbec to nevadí. Nejvíc mi vadila klimatizace – je umístěna přímo naproti postele, takže přes noc jsem se dusila pod plachtou. Znáte to, nafouká vám to do uší, do očí, pak nevidíte, neslyšíte a máte po dovolené. Ne, dělám si legraci. Doporučím vám však menší trik – oddělte si klíč od karty a kartu nechte zastrčenou, když nejste v pokoji. Po příchodu do pokoje, vás příjemně studený vzduch přenese do takové oázy, že se v okamžiku ocitnete v říši snů, ach!

Jídlo

Shrnula bych ji do dvou slov: střídmá, ale chutná! Na oběd i na večeři byly na výběr dva hlavní chody, pak zeleninové salátky, zákusky apod. Musím se přiznat k tomu, že jsem polévková královna, takže pořádným hrncem výborné polévky mi udělají radost všude – a hotel Sara je v polévkách jednička. Byla jsem ale jediná žena, co si stále chodila na polévky – nevím, co to znamená.

Jeden večer pořádali turecký večer, tak se dělaly tortily a gyros. Každý si mohl udělat svůj vlastní kebab a já jsem, jako vyhlášený jedlík, snědla 3 na posezení. I místní personál nestačil mrkat! Chci tím říct, že když kebab, tak v hotelu Sara!!!

Vytkla bych však jednu věc – u jídla nebyly popisky o původu jídla, takže jsem nikdy nevěděla, co jím. No, doufám, že jsem nesnědla psa!

Zábava a služby

Po příletu na letiště v Antalyi, jsme zažili nemilý šok. Delegátka nám bez žádných emocí oznámila, že nás přesunuli do jiného hotelu. V tom okamžiku jsem myslela, že se mi zdá noční můra! My jsme se ale nenechali odbýt a milé slečně jsme řekli, že do jiného hotelu nepůjdeme. Věděli jsme totiž, že hotel, do kterého nás chtěli dát, byl přes hlavní cestu k pláži. V té chvíli se slečna zarazila a nevěřila vlastním uším. Delegátka asi 20 minut telefonovala s cestovní kanceláří a najednou nám řekla, že je vše zařízené a hotel Sara nás bez problémů očekává. Celou dobu tvrdila, že problém nastal na straně hotelu, ale moc tomu nevěřím – hotel byl poloprázdný a volných pokojů bylo během celého týdne nadbytek. Kde se stala tedy chyba? Chtěl manažer hotelu Sara dohodit kšeft hotelu opodál? Opravdový důvod se asi nikdy nedozvím, ale rozhodně jsem si nenechala touto nepříjemností zkazit super dovolenou!

Po příjezdu do hotelu, jsem podstrčila pár euro mladíkovi na recepci a najednou nebyl ani problém mít pokoj s výhledem na moře. Druhý den mi nabízel i lepší pokoj, ale stěhovat se nám už nechtělo – vždyť na pokoji jen spím nebo se sprchuji! Pak bych také doporučila vhodit pár drobáků do tzv. TIP BOX, jsou dva v jídelně. Nebudete stačit mrkat, jak vás personál bude obskakovat a stále se usmívat.

Musím také vzpomenout chlapíka jménem Alex. Je mu kolem 40 let a většinou nosí zelené triko. V suterénu má vlastní masáže, dělá ženám make-up, no prostě na cokoliv si vzpomenete. Mimo jiné provádí i HAMAM – to jsou turecké lázně. Říká se, že kdo nebyl v Hamamu, tak jako by nebyl v Turecku. Chci hlavně říct, že delegátka vám doporučí turecké lázně někde ve městě, přitom je máte přímo v hotelu. Alex je moc milý člověk a cena jeho Hamamu je poloviční než ve městě. My jsme dali 22 euro a přitom Alex je má za 12 auro. Proto si to promyslete a nespoléhejte vždy na delegátku. Pokud umíte alespoň trochu anglicky, Alex vám vše vysvětlí.

Personál bych tedy zhodnotila jen a jen kladně! Jsou to skvělí lidé, hlavně vděční a pokorní! Buďte na ně milí, zaslouží si to!

Internet je přístupný pod heslem, které vám řeknou na recepci. Je bohužel dostupný jen v lobby (tam, kde je recepce). Já jsem si ale zahrála na piráta a napojila jsem se na wi-fi od vedlejšího hotelu Gardenia, díky tomu jsem mohla surfovat po internetu i na pokoji.

Okolí

Hotel Sara se nachází přímo ve středu Alanye, proto o večerní zábavu nebudete mít nouzi. Přímo naproti hotelu je překrásný parčík, kde si při západu slunce můžete udělat jedinečné fotky. Zahlédla jsem i pravou tureckou nevěstu – po pravdě jsem jí moc nezáviděla, jak byla celá zahalená.

Jinak ve městě je plno malých obchodníčků, co na vás budou pokřikovat, nejlepší trik, jak je umlčet je říct, „ Merry Christmas“ (Veselé Vánoce). Vždy z toho byli pif paf.

Hlavní třída je dlouhá, proto se nechte unášet tureckou atmosférou a nohy vás někam dovedou.

 

Ceny Hotelu Sara ►

 

Kde přesně hotel najdete?

ZDROJ: http://www.sarahotel.com.tr/en/

Klára