hotel-turquesa-playa

Hotel Turquesa Playa ****

Recenze hotelu Turquesa Playa 

Kanárské ostrovy, Tenerife, Puerto de la Cruz

Jaký zvolit pokoj?

Abyste si každé ráno vychutnávali ten nejkrásnější výhled, vyžadujte pokoj s výhledem na oceán na severní straně hotelu. Překvapením je, že je bez jakéhokoliv příplatku. Připlatit si můžete za pokoj s výhledem na bazén (1000 Kč), ale ten není tak zajímavý jako oceán.

 

Cena hotelu Turquesa Playa ►

 

Pláž a moře

Hotel Turquesa Playa je situován jen kousíček od písečné pláže Playa Jardín s černým pískem (cca 200 m). Na pláži si můžete zapůjčit lehátka se slunečníkem za poplatek (8 euro/den/2 lehátka). V moři vás můžou překvapit drobné kamínky, proto si raději přibalte obuv do vody, která vás ochrání před nežádoucím poraněním nohou.

Kvůli velkým vlnám není pláž vhodná pro děti a neplavce. Moře bývá často rozbouřené – místní plavčíci vyvěsí červenou vlajku (přísný zákaz vstupu do moře) a máte po koupání! Vzhledem k tomu, že každý dovolenkář vyhledávající dovolenou u moře by si zcela jistě v tom moři občas rád zaplaval, může to být pro někoho velký problém.

Moře vám ale skvěle nahradí uměle vytvořené jezero Lago Martianez, které je denně napouštěno čerstvou mořskou vodou a nejdete ho nedaleko hotelu Turquesa Playa.

Hotel Turquesa Playa nabízí také přepravu na jižní pláže (14 euro/osoba) se světlým pískem a klidným mořem, kam můžete vzít bez obav i své potomky.

Vybavení pokoje

Na pokoji najdete kromě základního vybavení také lednici, vysoušeč vlasů, kosmetické přípravky (mýdlo, šampon a sprchový gel) a klimatizaci.

WiFi na pokoji za poplatek (20 euro/týden).

Stravování

Jídlo si v hotelu Turquesa Playa určitě zamilujete. Nemusíte se obávat stále se opakující nabídky, protože si zcela určitě vychutnáte každý den něco nového. Kromě čerstvých zeleninových salátů a ovoce zde nechybí ani grilované masa všeho druhu. Pokud jste milovníci sladkého, tak vás potěší velký výběr zákusků a zmrzliny.

Jako mínus bych určitě uvedla, že musíte platit za nápoje během večeře při zakoupení polopenze. 

Zábava a služby hotelu

Každodenní úklid a výměna ručníků je zde samozřejmostí. Na hotelové recepci si můžete zapůjčit plážovou osušku (vratná záloha 10 euro). K dispozici jsou pro vás zdarma také dva venkovní bazény (jeden menší pro děti) a jeden vnitřní za poplatek.

Hotel Turquesa Playa pro své hosty zajišťuje celodenní animační programy, které si jistě užijete. Zdarma si můžete udržovat kondičku v hotelovém fitness centru, na tenisové kurtu, při minigolfu nebo jacuzzi.

Internetové nadšence asi nepotěším se skutečností, že se v tomto 4* hotelu platí i za internet na recepci a ne zrovna malá částka (1 euro/30 min./1 zařízení)!

Okolí

Hotel Turquesa Playa se nachází asi 1 km od rušného centra města, které je vhodné navštívit při večerní procházce. Najdete zde spoustu barů, obchůdků a restaurací. Pár kroků od hotelu (asi 5 min. chůze) je autobusové nádraží, odkud je možné uskutečnit výlety po celém ostrově místní autobusovou dopravou. Nenechte si ujít návštěvu krásného hlavního města ostrova Santa Cruz de Tenerife.

Doporučuji si zakoupit okružní výlet po ostrově s návštěvou Parque Nacional del Teide a nejvyššího vrcholu Španělska a také výlety lodí za velrybami a delfíny!

Děti jistě potěšíte návštěvou místní zoo Loro Parque, která je vzdálená pouhých 800 m. V Loro Parque najdete největší sbírku exotických papoušků, ostrov tučňáků, kosatky a samozřejmě nechybí ani delfíní a lachtaní show!

 

Cena hotelu Turquesa Playa ►

 

Kde přesně hotel najdete?