Hotel-Playa-Blanca

Hotel Playa Blanca **

Recenze hotelu Playa Blanca **

Mallorca, Španělsko

Na ostrově Mallorca je od 1.7.2016 zavedená tzv. turistická taxa. Její výše je závislá na kategorii hotelu, ve kterém jste ubytováni a platí ji všechny osoby starší 16 let. Pro hotely kategorie 1-3* vychází poplatek na 1 Euro za osobu na den a je splatný ihned po příjezdu do hotelu.

Jaký zvolit pokoj?

Nešetřete na pohodlí a připlaťte si za pokoj v hlavní budově (odpovídá 3*), kde si můžete vychutnávat nikým nerušený spánek. V ubytovacím zařízení mimo hlavní budovu si budete užívat jen hluk (projíždějících aut, uřvaných domorodců, hlasitých diskoték a opilých turistů), který do pokoje doléhá z přilehlé ulice. Ubytování v Playa Blanca je vhodné pro méně náročné klienty, kteří se obejdou bez klimatizace a internetu.

 

Ceny hotelu Playa Blanca ►

 

Pláž a moře

Menší pláž S’Illot se nachází 5 minut od hotelu, ale není tak oblíbená jako pláž Sa Coma, která  patří mezi nejkrásnější pláže Mallorcy a je vzdálena necelých 10 minut od hotelu Playa Blanca. Na boty do vody zapomeňte, písek je velmi jemný a vstup do moře pozvolný, takže ideální pro děti, které můžou řádit v moři klidně celý den. Pokud jste milovníci šnorchlování, vezměte ploutve a potápěčské brýle se šnorchlem, protože tyrkysové moře je krásně čisté a plné barevných rybiček.

Vybavení pokoje

Pokoje jsou spoře zařízeny straším nábytkem a jen tím nejzákladnějším vybavením, takže zapomeňte na klimatizaci, trezor, minibar, vysoušeč vlasů a připojení k internetu! V noci si jistě vystačíte s otevřenými balkónovými dveřmi, které vám přivanou příjemný večerní větřík. Jen se pro jistotu vyzbrojte hubícími prostředky na hmyz – v noci by na vás mohli zaútočit krvežízniví komáři!

Stravování

Stále se opakující výběr jídla, ale přesto je chutné a určitě neurazí ani náročnější klienty. Hodně zeleniny a ovoce, ryby, špízy, fast foody (např. pizza a hranolky), ale i těstoviny s omáčkou. Pokud zvažujete, zda si připlatíte za All Inclusive nebo ušetříte s polopenzí, připravte se na to, že je stravování v okolí za vyšší ceny, než jsme zvyklí (0,5l Coca Cola od 3,5 Euro, Pizza od 12 Euro, Bageta 8 Euro apod.).

Hotelová restaurace je klimatizovaná, ale funguje spíše jako jídelna, tak se smiřte s větším počtem strávníků a zapomeňte na servis v podobě úklidu špinavého nádobí, to si tu po sobě každý odnáší sám.

Zábava a služby hotelu

S každodenním úklidem v hotelu Playa Blanca raději moc nepočítejte! Dočkáte se maximálně tak pravidelného vynášení odpadků z koše. Pokud budete mít zájem o výměnu ručníků, stačí je jen hodit na zem a doufat, že uklízečce dojde, co jste jí tím chtěli sdělit. Personál je velmi příjemný, vždy usměvavý a svým pozitivním přístupem dokáže zpříjemnit celý den. Pro hotelové hosty jsou k dispozici lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, ale vzhledem k velkému množství turistů není jejich kapacita dostačující.

WiFi v Lobby je zdarma pouze na 10 minut denně! Poté se platí 5 Euro/den nebo 20 Euro/týden. Milovníci sportu si můžou udržovat kondičku v hotelovém fitness se saunou nebo ve vnitřním či venkovním bazénu. K dispozici je pro vás také kulečník a stolní tenis. Pokud jste příznivci běhání, nezapomeňte si s sebou přibalit i běžeckou obuv! Na ostrově Mallorca běhá téměř každý. Vyběhnout můžete promenádou kolem pláže, kde jsou chodníky a cyklostezky vhodné pro běžce.

Okolí

Letovisko S’Illot  je velice klidné a vhodné spíše pro rodiny s dětmi. Podél pláže Sa Coma se táhne krásná promenáda obklopená palmami. Taková večerní projížďka na kole se stane nezapomenutelným zážitkem. Mallorca nemá jen nádherně průzračné moře a promenádu s palmami. Na celém ostrově rostou také exotické rostliny jako jsou pomerančovníky, mandarinkovníky, citronovníky a olivovníky. Mallorca je krásný ostrov, takže doporučuji nezůstávat celý pobyt jen u hotelu, ale maximálně ho procestovat a hotel Playa Blanca využívat jen k přespávání.

Pokud jedete za zábavou, určitě si zajeďte do hlavního města ostrova Palma de Mallorca, kam vás za necelou hodinku odveze místní autobus (9,80 Euro) nebo si můžete pronajmout auto (od 30 Euro). Nenechte se ujít mořské aquarium Platja de Palma (cca 7 km od Palma de Mallorca), které bude skvělým zážitkem především pro děti – uvidí zde přes 8000 mořských živočichů. V Platja de Palma se nachází také nádherná dlouhá pláž (4,5 m).

 

Ceny hotelu Playa Blanca ►

 

Kde přesně hotel najdete?