Hotel Lutania Beach

Hotel Lutania Beach ****

Hotel Lutania Beach Rhodos recenze 

Řecko, Rhodos, Kolymbia

Rhodos hotel Lutania Beach je klidný rodinný hotel, který se nachází jen pár kroků od krásné písčito-oblázkové pláže. Svá nejlepší léta už má za sebou, takže neoplývá zrovna nejmodernějším zařízením a nedá se hodnotit jako čtyřhvězdičkový – náročnější klienti by měli volit jiný hotel.

Hotel také není vhodný pro mladé, kteří jedou na Rhodos za zábavou. Setkáte se zde převážně se starší českou a německou klientelou.

Jaký zvolit pokoj?

Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli zvolit pokoj v patře nebo v přízemí s privátním bazénem, doporučuji zvolit patro, kde je větší klid a krásný výhled na moře ze všech pokojů (bez poplatku). Pohlídejte si jen, abyste dostali rodinný pokoj, který je prostornější a lépe zařízený. Standardní pokoje jsou dost těsné a každý si stěžuje na jejich kvalitu.

Ceny Hotelu Lutania Beach ►

Pláž a moře

Moře je krásně čisté s pozvolným vstupem z písčito-oblázkové pláže, jen není zrovna ideální pro šnorchlování (nejsou v něm rybičky). Hotel Lutania Beach se nachází kousíček od moře, takže pronájem lehátek na pláži (8 euro/2 lehátka se slunečníkem/den) není potřeba. Kvůli ostřejším kamínkům doporučuji přibalit také obuv do vody, která se bude určitě hodit. Moře je velmi klidné s mírnými vlnami. Díky pozvolnému vstupu je vhodné pro neplavce a malé děti. Průzračná voda v moři má ideální teplotu pro koupání – v sezóně okolo 25 °C, a bývá dokonce teplejší než voda v hotelovém bazénu!

Vybavení pokoje

Na pokojích je znát, že už si něco zažily a zasloužily by trochu zmodernizovat. Připravte se na velké množství komárů, kteří se budou snažit přeměnit vaše romantické večery v boj o poslední kapku krve! Buďte tedy obezřetní a vyzbrojte se hubícími prostředky na létající hmyz!

V pokoji najdete centrální klimatizaci, která funguje jen v době sezóny a je hlučnější. Lednice je k dispozici zdarma, bohužel je ale prázdná a vodu si budete muset zakoupit sami mimo hotel.

Stravování

Své čtyři hvězdičky hotel Lutania Beach kompenzuje na stravě, tu si zamiluje každý jedlík. Nechybí velký výběr ovoce a zeleniny, každý den několik druhů salátů, mas (vždy 3-4 druhy), fast foody (kuřecí nugetky, pizza, hranolky aj.), těstovin a jiných příloh a vynikající dezerty, o které se každý pere. K snídani si můžete dát snad vše na co si vzpomenete (míchaná vajíčka, párky, jogurt s müsli, pečivo, bábovku, salámy, sýry, zeleninu, ovoce aj.). Po celý den je k dispozici svačina, takže hlady trpět určitě nebudete. Jídlo v jídelně je neustále doplňováno, tak nemusíte mít obavy, že na vás nezbude, když dorazíte o něco později. Každého mlsouna jistě potěší celodenní přísun vynikající zmrzliny! Vytkla bych jen malý výběr mořských plodů a jídel řecké kuchyně.

Míchané drinky jsou k dispozici v baru až od 18 hodin a můžete je v rámci programu All Inclusive bez obav popíjet až do půlnoci. Během dne si můžete dát v baru u bazénu jen nealkoholické nápoje a pivo.

Zábava a služby hotelu

WiFi dosáhne až do pokoje, ale to jen v případě, že je zrovna funkční, bohužel se to kvůli zahlcení moc často nestává! Personál je velice milý a ochotný s čímkoliv pomoci. Na recepci a v baru u bazénu narazíte dokonce i na český personál. Každý den budete mít uklizený pokoj, vyměněné ručníky, ustlanou postel, vytřenou podlahu a vynesené odpadky. Plážovou osušku zde ale nedostanete, takže si nezapomeňte přibalit vlastní.

Pro hotelové hosty jsou k dispozici lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, ale vzhledem k velkému množství klientů není jejich kapacita dostačující pro každého. Abyste si mohli užívat válení u bazénu, budete si muset přivstat a zarezervovat lehátka. Připravte se ale na to, že v 7 ráno už budou všechna obsazená! Pokud nemáte v plánu cestovat mimo hotel, je pro vás připravena také celodenní zábava v podobě animačních programů. Můžete si zacvičit třeba aqua aerobic, zahrát petangue, šipky a večer různé soutěže. Jestliže se těšíte na fitness, ve kterém si budete udržovat fyzičku, budu vás muset zklamat, v hotelu totiž žádné není, i když ho některé cestovní agentury nabízejí! Stejně tak je to s dětským brouzdalištěm pro děti je k dispozici menší nafukovací bazének na zahradě hotelu.

Okolí

Doporučuji si zapůjčit auto nebo čtyřkolku a projet celý ostrov! Pokud nevlastníte řidičské oprávnění je pro vás k dispozici autobusová doprava (4 euro/osoba) – zastávka je jen pár metrů od hotelu Lutania Beach (autobus do vodního parku jezdí zadarmo). Po pěti minutách chůze narazíte na několik obchůdků a místních taveren.

Hlavně si nenechte ujít návštěvu městečka Lindos s Akropolí (archeologická památka) na vrcholku kopce – na nejvyšším vrcholu naleznete chrám bohyně Athény ze 4. století! Pokud se vám nebude chtít zdolávat kopec po svých, můžete využít taxi službu na oslím hřbetu. Raději si ale přivstaňte, jelikož je to jedno z nejnavštěvovanějších míst na Rhodosu a davy turistů by vám tak jedinečný zážitek mohli pokazit.

Za návštěvu určitě stojí také Údolí motýlů, pláže Tsambika a Antony Quinn a přírodní zajímavost Epta Piges, nebo-li sedm pramenů.

Ceny Hotelu Lutania Beach ►

Kde přesně hotel najdete?