Hotel-Globales-America

Hotel Globales América ****

Hotel Globales América recenze

Španělsko, Mallorca, Calas de Mallorca

Na ostrově Mallorca je od 1.7.2016 zavedená tzv. turistická taxa. Její výše je závislá na kategorii hotelu, ve kterém jste ubytováni a platí ji všechny osoby starší 16 let. Pro hotely kategorie 1-3* vychází poplatek na 1 Euro za osobu na den a je splatný ihned po příjezdu do hotelu.

Kvalita ubytování v hotelu Globales América odpovídá spíše kategorii ***, náročnější klienti by tak mohli být zklamáni.

Jaký zvolit pokoj?

V hotelu často dochází ke komplikacím ohledně přiděleného pokoje – klienti dostanou jiný pokoj, než si objednali nebo jsou dokonce ubytováni v jiném hotelu z důvodu vyčerpané kapacity pokojů. Pokud tato situace nastane i u vás nebuďte laxní a stěžujte si na recepci a u delegáta, který je povinen sjednat nápravu.

Jestliže si chcete každé ráno vychutnávat výhled na tyrkysové moře, zvolte pokoj superior ve vyšším patře (5.-8. patro), aby vám ve výhledu nezacláněly palmy.

Pláž a moře

Písečná pláž Cala Domingos se nachází cca 200 m od hotelu a je potřeba na ní dojít z kopce po několika schodech, což může být pro starší nebo tělesně hendikepované osoby poměrně náročné. Lehátka a slunečníky jsou na pláži za poplatek (15 euro/2 lehátka se slunečníkem/den). Veřejná pláž je dost malá a vzhledem k tomu, že se na ní schází hosté z okolních hotelů a domorodci, může být značný problém si v moři vůbec zaplavat. Pláž je jinak nádherná, s jemným pískem a v krátké docházkové vzdálenosti od hotelu. Připravte se na to, že i přes veškerou snahu plavčíka a údržbáře jsou pláže v odpoledních hodinách plné odpadků, které se při větším větru odvanou do moře. Když opomineme ty plovoucí vajgly a kelímky, je voda krásně průzračná a čistá. Pro jistotu, ale nenechávejte děti stavět hrady z písku bez dozoru, aby vám je neušlapal dav plážových nadšenců.

Vybavení pokoje

Pokoje jsou vybaveny mimo koupelny s WC také vysoušečem vlasů, klimatizací, telefonem, satelitní televizí, miniledničkou, trezorem za poplatek (cca 30 euro/týden), balkonem nebo terasou s výhledem na moře.

Stravování

Není co vytknout! Velká rozmanitost jídla zaručí, že si vybere opravdu každý. Vynikající ryby, velký výběr mořských plodů, vždy několik druhů masa, dezertů. Někdy se jídlo často opakovalo, ale vždy si člověk mohl vybrat, na co měl zrovna chuť. Globales América má kromě restaurace také vlastní pizzerii, která je v provozu od 10 do půlnoci. Pizza je tu opravdu výborná a máte tak možnost se najíst kdykoliv budete mít chuť.  V baru u bazénu vám kromě drinku udělají také hamburger, hot dog nebo toast.

V jídelně chybí klimatizace bez které je tam velké horko a nedýchatelno. I přes veškerou snahu personálu nebyly vzhledem k velké kapacitě hostů připravené stoly pro další strávníky. Personál nestíhal uklízet stoly především při obědech a večeřích, takže se často stávalo, že si hosté museli stoly připravovat sami.

Zábava a služby hotelu

Globales América Mallorca má k dispozici dva bazény, dětské hřiště a miniklub. Lehátka se slunečníky jsou u bazénu zdarma. Je však nutné si ráno přivstat a čekat cca do 9 hodin než jsou odemknuta lehátka a poté absolvovat boj s ostatními o nejlepší místo. Jinak nemáte šanci se slunit přímo u bazénu!

Zdarma je k dispozici multifunkční hřiště a stolní tenis. O celodenní zábavu pro malé i velké se starají animátoři. Po celý den si můžete vychutnávat nealkoholické i alkoholické nápoje místní výroby (až do 24 hod).

WiFi je v lobby zdarma pouze 30 minut denně a kvalita je tak příšerná, že vám půl hodiny zabere jen připojení k internetu! Placený internet je příliš drahý (25 euro/týden) a kvalita není o nic lepší než na recepci. Takže se smiřte s tím, že si dopřejete zasloužený odpočinek od sociálních sítí. Hotelový personál je velice příjemný a snaživý. Úklid a výměna ručníků jsou zajištěny každý den.

Okolí

Dovolená Mallorca nemá jen nádherně průzračné moře a promenádu s palmami. Na celém ostrově rostou také exotické rostliny jako jsou pomerančovníky, mandarinkovníky, citronovníky a olivovníky. Mallorca je krásný ostrov, takže doporučuji nezůstávat celý pobyt jen u hotelu, ale maximálně ho procestovat a hotel Globales América využívat jen k přespání a stravování.

Pokud jedete za zábavou, určitě si zajeďte do hlavního města ostrova Palma de Mallorca (cca 70 km), kam vás za necelou hodinku odveze místní autobus (9,80 Euro), anebo si můžete pronajmout auto (od 30 Euro). Autobusová zastávka se nachází cca 100 m od hotelu, ale počítejte s tím, že autobus nedodržuje jízdí řád a zpozdí se třeba i o půl hodiny! Nenechte se ujít mořské aquarium Platja de Palma (cca 7 km od Palma de Mallorca), které bude skvělým zážitkem především pro děti – uvidí zde přes 8000 mořských živočichů. V Platja de Palma se nachází také nádherná dlouhá pláž (4,5 m).

Kde přesně hotel najdete?