Hotel-Angela-Beach

Hotel Angela Beach ***

Hotel Angela Beach recenze

Řecko, Korfu

Hotel Angela Beach se nachází na klidném místě. Je vhodný spíše pro páry a starší klientelu, která nejede za zábavou, ale relaxem a odpočinkem.

Jaký zvolit pokoj?

Nejlepší volbou je pokoj mimo hlavní budovu s recepcí, z které se ozývá ruch příchozích hostů. Výhled na bazén je sice příjemný, ale počítejte s tím, že se u bazénu každý večer pořádají animační programy a němečtí turisté vysedávají u baru až do ranních hodin. Třetí budova je sice dále od moře a bazénu, ale je nově postavena a zařízena moderním vybavením.

Pláž a moře

Hotel se nachází přímo u menší pláže s hrubším pískem s oblázky, takže je jako dělaná pro obuv do vody. Lehátka se slunečníky jsou na hotelové pláží k dispozici zdarma, ale je nutné si je zamluvit ještě před snídaní. Pokud nepatříte mezi ranní ptáčata, nemusíte zoufat! Na pláži Korfu Angela Beach jsou stromy, které vám jistě rádi poslouží jako slunečník a vám už stačí jen hodit pod nějaký plážovou osušku a užívat si masáže z oblázků. Do moře je z hotelové pláže špatný přístup, z oblázků se nedají stavět hrady, vstup do moře není zrovna pozvolný a díky severní poloze jsou celkem často velké vlny, proto bych tuto pláž nenazvala jako ideální pláž pro děti.

Pokud budete ochotni se projít dále od hotelu, tak cca po 10 minutách chůze narazíte na větší písečnou pláž s krásně průzračnou vodou a ta za tu procházku určitě stojí! Musíte se ale smířit s tím, že tady jsou už lehátka za poplatek.

Vybavení pokoje

Pokoje v Angela Beach jsou vždy čistě uklizeny, denně vám také vymění čisté ručníky a vytřou podlahu. Vybavení pokoje už má však svá nejlepší léta za sebou! Každý pokoj je vybavený balkónem s dvěma židličkami a stolkem. Na balkóně není šňůra na sušení prádla, ale dá se přehodit přes zábradlí. Pokoje jsou bez ledničky, klimatizace je zdarma a občas se podaří chytit i WiFi. V koupelně najdete sprchu s umělohmotným závěsem, který vám při sprchování zajistí slušnou potopu.

Stravování

Každý si mohl vybrat podle své chuti – velký výběr zeleninových salátů, čerstvého ovoce (melouny, banány, víno a nektarinky), denně se střídaly různé druhy masa (ryby, kuřecí až po vepřové a jehněčí) a vždy na výběr z několika příloh (brambory, hranolky, rýže). Mezi snídaní a obědem je možné v baru u bazénu dostat gyros, hranolky a pizzu.

Není problém natočit si pití do láhve a odnést s sebou. Totéž platí pro jídlo, u snídaně je vždy alobal, do kterého si můžete zabalit jakékoliv pečivo či salám se sýrem. Po celý den jsou k dispozici studené i teplé nápoje a zmrzlina formou samoobsluhy. Po celou dobu výdeje je strava doplňována, nikdy nic nechybí, takže se na večeři můžete klidně zpozdit.  

Zábava a služby hotelu

Korfu hotel Angela Beach je vybaven dvěma bazény. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu i na pláži zdarma. U bazénů a na recepci je WiFi zdarma, ale připojení je dost mizerné! Veškerý personál neskutečně milý a přívětivý. Dorozumíte se bez problémů anglicky a německy. K dipozici je také dětské hřiště, ale je celkem osiřelé – do hotelu moc rodin z dětmi nejezdí.

Služby All Inclusive můžete využívat až do 24 hod. V baru u bazénu je dispozici po celý den neomezené množství rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby. Milovníci sportovních aktivit si mohou v areálu hotelu zdarma zahrát basketbal, volejbal a stolní tenis. Večerní animační programy nabízejí zábavu v podobě řeckých večerů s tancem.

Okolí

Doporučuji si zapůjčit auto nebo čtyřkolku a projet celý ostrov, protože v okolí hotelu Angela Beach si moc krásy nevychutnáte! Do blízkého městečka Roda jezdí každou hodinu zdarma hotelový autobus. V Rodě je spoustu autopůjčoven, taveren, obchůdků a cestovních agentur, které vám zorganizují různé výlety (výrazně levněji než s CK!) – například okruh po ostrově vás vyjde na 35 euro za osobu.

Byla by velká škoda, kdybyste si nechali ujít všechny krásy, které ostrov Korfu nabízí. Například v letovisku Agios Stefanos jsou krásné vlny, ve kterých se určitě vyřádíte a nejvyšší hora Korfu Pantokrator vám zajistí jedinečný výhled na celý ostrov Korfu. Nezapomeňte navštívit také hlavní město Kerkyra, kde uvidíte například starou pevnost z 10. století. Kerkyra je nejkrásnější večer po setmění. Pokud si toužíte užít noční život na řecký způsob, určitě se vydejte do Kerkyry. Mezi další turisty oblíbená letoviska patří také městečka Sidari, Afionas a Kassiopi.

Kde přesně hotel najdete?