Recenze hotelu Alkyon

Hotel Alkyon **

Recenze hotelu Alkyon

Řecko, Korfu, Agios Georgios

Hotel Alkyon Korfu je vhodný pro nenáročnou klientelu, která si nepotrpí na nadstandardní služby. Klientela je tvořena převážně z Českých a Slovenských turistů starších ročníků a rodinami s dětmi. Pokud jedete za zábavou, raději volte jiný hotel!

Jaký zvolit pokoj?

Všechny pokoje jsou zařízené velice skromně, ale to se dá u hotelů této kategorie předpokládat. Pokoje v blízkosti recepce mohou být rušnější, tak raději volte pokoj ve vyšším patře s výhledem na moře, který vás jistě potěší.

 

Ceny hotelu Askyon ►

 

Pláž a moře

Nejkrásnější pláž na ostrově Korfu se nachází necelých 50 m od hotelu Alkyon. Lehátka se slunečníky jsou na pláži za poplatek (3 eura/osoba/den), ale vzhledem k tomu, že se pláž nachází hned u hotelu, kde se můžete rozvalovat na lehátku zdarma, je zbytečné pronajímat ještě lehátko na pláži. Moře je krásně čisté s pozvolným vstupem z písečné pláže, ale není vhodné pro šnorchlování – nejsou v něm rybičky. Moře je velmi klidné a bez vln, takže si krásně zaplavete bez rizika, že vás smete nějaká větší vlna. Jako plus bych určitě zmínila také nezalidněnou pláž! 

Vybavení pokoje

Pokoje jsou malé a útulně zařízené starším nábytkem, ale nechybí v nich klimatizace, vysoušeč vlasů, televize a lednice. Na terase s výhledem na moře nebo do zahrady najdete také sušák na prádlo a židličky se stolečkem. Trezor je k dispozici zdarma na hotelové recepci.

Stravování

Restaurace připomíná spíše závodní jídelnu! Velké jedlíky by mohl zklamat menší výběr a stále se opakující jídla (u oběda i večeře cca 3 hlavní jídla a jeden dezert). Přesto, že je stravování formou bufetu, obsluhuje vás kuchař, který nabere jen nezbytné množství – nehledejte za tím nic špatného, pravděpodobně to dělá za účelem udržení vaší štíhlé linie. :-) Strava je podávána vlažná, což je hotelem odůvodněno jako účelné zvýraznění chuti pokrmu. Pokud si chcete vychutnat řeckou kuchyni, budete muset navštívit místní tavernu. V Korfu hotelu Alkyon je strava přizpůsobena hostům (Češi a Slováci), takže zapomeňte na olivy, sýr Feta a Tzatziki. Vychutnat si zde můžete například kuřecí řízek s bramborovou kaší, mastnější jídla a omáčky s těstovinou. Jídla nejsou pravidelně doplňována, takže se choďte raději najíst ihned po otevření jídelny, ať nedojídáte zbytky. Služby All inclusive jsou jen do 21 hodin!

Zábava a služby hotelu

WiFi připojení zdarma je k dispozici na hotelové recepci. U hotelu se nachází dětské hřiště a bazén (část hotelového bazénu je vyčleněná pro ty nejmenší). Slunečníky s lehátky jsou u bazénu k dispozici zdarma. Pokoje jsou uklízeny každý den, ale výměny ručníků se dočkáte jen 1x za týden. Zapomeňte na animační programy a jakoukoliv zábavu nebo sportovní využití.

Okolí

Nerozvalujte se jen na pláži a u hotelového bazénu, půjčte si auto (40 euro od místních prodejců, 45 euro v hotelu) a projeďte celý ostrov – nebudete litovat! Letovisko Agios Georgios (hotel Alkyon) je velice klidné a pyšní se především svou dlouhou a nádhernou pláží, ale byla by škoda přijít i o ostatní krásy Řecka. Například v letovisku Agios Stefanos jsou krásné vlny, ve kterých se určitě vyřádíte a nejvyšší hora Korfu Pantokrator vám zajistí jedinečný výhled na celý ostrov Korfu. Nezapomeňte navštívit také hlavní město ostrova Korfu Kerkyra, kde uvidíte například starou pevnost z 10. století. Kerkyra je nejkrásnější večer po setmění. Pokud si toužíte užít noční život na řecký způsob, určitě se vydejte do Kerkyry. Mezi další turisty oblíbená letoviska patří také městečka Sidari, Afionas a Kassiopi.

 

Ceny hotelu Askyon ►

 

Kde přesně hotel najdete?