Pohled na hotel Eftalia resort, Alanya

Eftalia resort ****

Recenze hotelu Eftalia resort

 

Jaký zvolit pokoj?

Vyhněte se také pokojům nad recepcí – je tam hrozný rámus 24 hodin denně. Pokud máte rádi klid a nevadí vám, že neuvidíte na moře, doporučila bych pokoj otočený na druhou stranu- je tu krásný výhled na hory a trhy.

 

Ceny hotelu Eftalia resort ►

 

Pláž a moře

Pláž je věc, která mě zajímá ze všeho nejvíc. Ano, ano – jsem taková ta topinka, co se ráda škvaří na sluníčku a koupe se v moři. Trávíme tam většinu dovolené, tak proč nebýt náročná! Oblázkovo-písečná pláž je asi 150 metrů od hotelu, ale musí se projít podchodem pod cestou. Přístup do moře je nebezpečný – doporučila bych boty do vody, ne jeden člověk si tu poradil nohy o kusy skály ve vodě, které ani nešly pořádně vidět. Mnoho z nás chodilo do moře z vedlejší pláže.

Personál často nestačil uklízet odpadky po turistech, takže pláž připomínala menší smetiště – někteří lidé jsou prostě prasata. Výhodou byl bufet na pláži, ten však zavírá v 17:00 a přes to nejede vlak! Pláž byla sice otevřená do 20:00, ale kolem půl šesté personál začal sklízet lehátka a jasně dával najevo, že máme zmizet. No jsem tam safra na dovolené já nebo oni?

Pokoj

S ubytováním jsme neměli žádný problém. Všude bylo čisto, ručníky měnili denně a pokoj krásně prostorný. Já osobně jsem si připadala jako princezna. Znám však spoustu lidí, co by tak nadšeni nebyli. Pokoje byly sice velké, ale jednoduše zařízeny a to by mohlo náročným lidem vadit. Někomu by možná vadil sprchový závěs, který je při koupání otravný a navíc vana je docela vysoká. Já ale myslím, že si jedeme snad užívat moře, tepla a ne krásně vybaveného luxusního pokoje, ne? Důležitá je čistota a ta je v tomto hotelu zaručená!

Jídlo

Pokud milujete pořádně „žranice“ všeho druhu a nevadí vám přibrat pár kilo navíc, tento hotel je tou správnou volbou. Máte na výběr mezi různými druhy salátů, ovoce, sladkostí, maso dostanete hladně kuřecí a ryby. Na první pohled hotová pastva pro oči, ale pokud už to samé jíte šestý den, těšíte se na pořádný kus českého žvance. Navzdory tomu, že je jídlo dobré a pochutná si téměř kdokoli, dávejte si pozor, abyste místo řádění ve vodě, neřádili na záchodě!

Zábava a služby

Musím říct, že manažer hotelu vede svůj tým skvěle. Vše je slušně zorganizováno, chaos a zmatek jim rozhodně pane neříká! Jak už jsem se pochlubila, miluju válení u moře (říkejte mi topinka s. r. o.), proto jsem byla nadšená, že slunečníky a lehátka byla u bazénu i u moře zcela zdarma, no neber to!

Důležitá informace pro závisláky na internetu – Wifi je dostupná jen v kavárně, ale pozor! – za dvě eura, proto raději nechte ty vaše elektronické kamarády na pokoji odpočívat, nebo nejlépe nechte je doma a užívejte sluníčka, moře a hlavně lidí kolem sebe. No nedá se nic dělat – když relax, tak pořádně!

Okolí

V okolí hotelu je pár obchůdků, ale když si uděláte procházku, tak asi za 20 minut dojdete do většího centra. Takže šup šup, zvednout zadečky z lehátek a honem utrácet penízky.

 

Ceny hotelu Eftalia resort ►

 

Kde přesně hotel najdete?

Zdroj: Eftalia resort