Dessole-Dolphin-Bay-Resort

Dessole Dolphin Bay Resort ****

Recenze hotelu Dessole Doplhin Bay Resort

Řecko, Kréta, Ammoudara

Jaký zvolit pokoj?

Je jasné, že si dovolenou nevybíráte kvůli pokoji, kde trávíte jen minimum času, ale někdo si přeci jen potrpí na prvotřídní kvalitu a krásný výhled je pro něj priorita. Hotel Dessole Dolphin Bay Resort už si něco zažil a proto neoplývá zrovna nejmodernějším zařízením a nedá se hodnotit jako čtyřhvězdičkový – náročnější klienti by měli volit jiný hotel. Těm méně náročným doporučuji zažádat o pokoj v hlavní budově. Recepční mají vždy ve zvyku dávat Čechy a Slováky do bungalovů, které se nachází až na samotném konci areálu. V hlavní budově budete mít vše na dosah ruky a v pokojích na jižní straně hotelu je klid, který ocení dovolenkáři, kteří mají lehké spaní.

 

Cena hotelu Dessole Dolphin Bay Resort ►

 

Pláž a moře

Pláž je písčitá s drobnými oblázky. Vstup do moře je velmi pozvolný, takže neplavci nemusí mít obavy a záchranou vestu můžou bez obav nechat na pokoji. Můžete se ale setkat se silným větrem, který přináší i velké vlny a ty by mohly být nebezpečné. Na vše ale dohlíží plavčík, který při vyšším stupni ohrožení vyvěsí červenou vlajku znemožňující vstup do moře – pak už si musíte vystačit jen s hotelovým bazénem. Moře je ale vždy čisté a neustále udržované. Hned při vstupu do moře narazíte na cca dvoumetrový pás kamínků, které jsou celkem nepříjemné, ale až je překonáte, můžete si užívat příjemného písku. Proto nemám pocit, že by bylo úplně nutné tahat boty do vody, které vás budou při plavání jen otravovat!

Vybavení pokoje

WiFi na pokoji zdarma je v hotelu Dessole Dolphin Bay Resort velkmý překvapením, které ocení každý internetový závislák, co se chce podělit o fotky z dovolené se svými přáteli na sociální síti. Své cennosti můžete uchovávat v trezoru na pokoji, který je bez poplatku. Náročnější klienty jistě potěší každodenní úklid pokoje včetně výměny ložního prádla a ručníků.

Na pokojích jde vidět, že už si něco zažily – nejsou vybaveny zrovna nejmodernějším nábytkem, ale jsou čisté a to je přeci nejdůležitější. Myslete na to, že jezdíte na dovolenou za sluníčkem a mořem a nějaká rozvrzaná postel by vás neměla rozhodit! Zdarma je pro vás také k dispozici klimatizace, vysoušeč vlasů, minilednička (v ní najdete každý den 1l lahev s vodou) a tekuté mléko na mytí.

Stravování

Milovníky lehké stravy potěší velký výběr zeleniny, která je vždy čerstvá a neustále doplňována. Můžete si tvořit každý den jiné saláty dle vaší chuti. Samozřejmě nechybí mořské plody, ryby a také nějaký ten kousek masa pro masožravce. Svíčkovou se šesti si tu ale nevychutnáte! Ovoce je také dostatek a můžete si ho vychutnávat po celý den v plážové taverně. Zákusky jsou převážně krémové a pro někoho mohou být příliš přeslazené, ale to je u Řeků běžné. :-)

Stravování v taverně na pláži ocení převážně lenoši, které obtěžuje převlékání a samotná cesta na oběd – nemusíte docházet do hotelové jídelny, ale vychutnat si oběd přímo u pláže v plavkách. Vzhledem k tomu, že je hotel Dessole Dolphin Bay Resort velký resort, počítejte s větším množstvím strávníků – především na večeři . Pokud se nechcete s nikým prát o poslední kousek masa a vystávat zdlouhavé fronty na jídlo jako za socialismu, počkejte si až se nasycení nedočkavci přesunou k bazénu. Mějte na paměti, že vám nic neuteče – všechno jídlo je neustále doplňováno, takže zcela určitě zbude i na opozdilce, kteří dorazí půl hodiny před zavíračkou. :-)

Zábava a služby hotelu

U hotelu jsou dva bazény a jeden dětský s tobogány. Pro děti jsou zajištěny bohaté animační programy, které zajistí, že se nebudou nudit. Plážové osušky jsou zdarma, ale jejich obměna je možná až po třech dnech! Nadbytečná kila můžete shazovat na tenisových kurtech, při plážovém volejbalu, fotbalu nebo vodní gymnastikou.

All Inclusive až do pozdních nočních hodin (24 hod.) vám umožní popíjet drinky a užívat si večerní zábavu plnými doušky. Večer si můžete užívat na diskotéce přímo v hotelu Dessole Dolphin Bay Resort – otevírá ve 21:30 a končí o půlnoci, aby nerušila ostatní hosty. Takže pokud si budete chtít užívat déle, budete se muset přemístit mimo hotel.

Okolí

Hned za branou hotelu najdete spoustu místních obchůdků a taveren. Doporučuji si udělat výlet do hlavního města ostrova Heraklion, kam se dostanete autobusovou dopravou za 1,7 euro/osoba – autobusová zastávka se nechází přímo před hotelem Dessole Dolphin Bay Resort.

Pokud zvažujete pronájem auta, určitě zamiřte do letoviska Bali, kde si užijete příjemné koupání a válení na krásné pláži. Nutno ale počítat s větším přílivem turistů, který zapříčiní, že se nebudete mít kde uvelebit. Milovníkům samoty doporučuji zamířit do romantických skrytých skalních zátok! :-)

 

Cena hotelu Dessole Dolphin Bay Resort ►

 

Kde přesně hotel najdete?