Anastasia Beach Hotel ****

Anastasia Beach Hotel ****

Recenze hotelu Anastasia Beach

Řecko, Zakynthos, Laganas

 

Jaký zvolit pokoj?

Určitě si doporučuji připlatit za pokoj s výhledem na moře, který bude pro váš zrak jistě zajímavější, než špinavá zahrada a popelnice s odpadem, který byste si se vší parádou vychutnávali z boční strany hotelu. Přesto, že se hotel nachází v té nejrušnější části ostrova, je umístěn na klidném místě, takže vás v noci probudí maximálně tak hosté vracející se z flámu.

 

Cena hotelu Anastasia Beach ►

 

Pláž a moře

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří si jezdí na dovolenou především odpočinout a otravuje je docházení (ne-li dojíždění) na několik kilometrů vzdálenou pláž, tak je pro vás hotel Anastasia jako stvořený. Nachází se totiž hned u krásné pláže Laganas. Jestliže se nemůžete dočkat, až budete nosit boty do vody, které vám v kombinaci s plavkami dodají zaručeně sexy look, tak vás musím zklamat – na pláži Laganas je totiž ten nejjemnější písek. Obuv do boty tak můžete bez obav zapomenout doma.

Vstup do moře je pozvolný a vlny jsou velmi mírné, proto je pláž vhodná pro všechny věkové kategorie. Můžete tak nechat svou ratolest stavět několika patrový hrad bez obav, že by vám ji smetla vlna do hlubokého moře. Milovníky skákání přes vlny zřejmě nepotěší skutečnost, že je moře klidné jako rybník u babičky na vsi.

Pokud si budete chtít užít plavání v moři, tak se napřed připravte na pořádnou procházku. Vstup do moře je tak pozvolný, že ujdete klidně i 200 m, než se dočkáte zmáčení plavek. Lehátka na pláži jsou za poplatek (7 euro/den), takže pokud si chcete své peníze šetřit na nějaké suvenýry, doporučuji využívat lehátka u bazénu, která jsou zdarma a jen pár kroků od pláže. Musíte si jen brzy přivstat a zabrat lehátka ručníkem, protože kolem 9. hodiny už budou všechna lehátka zcela určitě zabraná.

Teplota moře je v letních měsících velice příjemná – okolo 25 °C.

Vybavení pokoje

Díky tomu, že je hotel Anastasia v provozu teprve od roku 2014, jsou pokoje velice pěkné a vkusně zařízené moderním vybavením. Klimatizace vás vyjde na 4 eura za noc, takže pokud jste příznivcem tohoto supermoderního zařízení, plácnete se celkem přes kapsu. Těm teplomilným určitě postačí nechat přes noc otevřené balkónové dveře, které k vám propustí příjemný vánek od moře.

Stravování

Strava je výborná, ale výběr by mohl být pestřejší, aby potěšil i ty nejmlsnější jazýčky. Velký výběr zeleninových salátů a ovoce, nepotěší nejspíše milovníky tučnějších jídel. Pokud se budete chtít v rámci programu All-inclusive osvěžit studeným nápojem, musíte si pro něj dojít až do hlavní budovy hotelu. Občerstvení na pláži a u hotelového bazénu je zde za poplatek.

Zábava a služby hotelu

Služby hotelu bych hodnotila jako 3*. Každodenní úklid pokoje a výměna ručníků zde bohužel není samozřejmostí. Čistých ručníků, úklidu a ustlané postele se dočkáte až po dvou dnech. Ale hotelový personál je tu úžasný! Všichni jsou velice vstřícní, přátelští a usměvavý.

Připojení WiFi za poplatek (3 eura/den), ale kdo by chtěl na dovolené brouzdat na internetu, že? :) Dobrá, tak kdyby se přeci jen našel internetový maniak, který si nemůže nechat ujít žádný facebookový příspěvek svých přátel, ale nechce se mu platit za internetové připojení, dám vám menší tip. Když uděláte pár kroků po pláži, narazíte na hotel Louis Zante Beach, který pro své hosty šíří internet prostřednictvím WiFi sítě zcela zdarma a jeho dosah je až na pár metrů vzdálenou pláž. Takže, mobily do ruky a místo Pokémonů běžte chytat internet!

Okolí

Nevěřila bych jak je možné během pár metrů dojít z klidného, tichého místečka do rušné metropole městečka Laganas. Naleznete zde spoustu taveren, barů a krámků se suvenýry. Letovisko se tu v noci změní doslova v jednu velkou diskotéku. Není proto divu, že je Laganas oblíbený především mezi mladými cizinci, kteří sem jezdí za divokou večerní zábavou.

Připravte se na to, že před každým barem/krámkem stojí místní prodejce a láká vás dovnitř. Přesto, že vám už po pár minutách začnou lézt na nervy, jsou milí a neškodní. :-)

 

Cena hotelu Anastasia Beach ►

 

Kde přesně hotel najdete?